Teorie kosmického mejdanu aneb jak se státi nadčlověkem

Znáte to, jedete noční tramvají domů po vydatné páteční kalbě a pořád ne a ne vystoupit na té správné stanici a vyrazit konečně na cestu domů. Pokaždé, když se už už blížíte ke kýžené stanici, přemůže vás spánek a proberete se, až když vás řidič vystrkuje výhybkovou tyčí na konečné stanici do mrazivé noci. Řeknete si, nu což, teď už se mi to nemůže stát, nasednete do další tramvaje a ejhle, zase se proberete na konečné někde uprostřed polí.

Tak nějak podobně to vypadá i v kosmickém měřítku. Poté, co se vypotácíte z kosmického baru a zrovna se vám poštěstí narodit se člověkem, nasednete do tramvaje ve které se profrčíte až na konečnou, kde vás zubatá vystrčí kosou do dalšího barda. Zase jste propásli šanci vystoupit a pokračujete dál v nekonečném kosmickém mejdanu neschopni ovlivnit, kam vás příště zanese kormidlo karmy.

Člověkem jste pouze v okamžiku narození a pak už je to jen na vás. Pokud jezdíte tramvají z konečné na konečnou v blažené nevědomosti – stáváte se podčlověkem. Pokud nepromarníte okamžik kdy tramvaj přijíždí do stanice a vystoupíte – stáváte se nadčlověkem. Jediný rozdíl je v tom, jestli spíte nebo jste bdělý.

Takhle jednoduché to je. Být bdělý není opravdu nic složitého ale to neznamená, že je to snadné. Jediné, co je potřeba udělat, je cvičit koncentraci. Každý den třeba jen pět minut ale pravidelně a opravdu každý den. Je třeba si vytvořit návyk podobně jako když si čistíte zuby a dál se tím nezabývat. Když budete neustále sledovat jak jste pokročili a ono stále nic, vytváříte napětí, které vám brání v dalším pokroku. Berte to jako součást vaší denní hygieny. Pokud si pravidelně čistíte zuby, máte méně problémů u zubaře. Pokud si pravidelně vyčistíte hlavu cvičením koncentrace, budete mít méně problémů u psychiatra.

Soustřeďte se na dech a zkuste ho pozorovat co nejdéle aniž byste myšlenkami skákali jinam. Ze začátku je to velmi obtížné ale nenechte se odradit, časem se to zlepší. Až se vám podaří sledovat dech bez potíží, počkejte si až tramvaj zastaví ve stanici a pak jen prostě vyskočte ven – právě jste se stali nadčlověkem.

Změna podčlověka v nadčlověka je změna proudění energie. Velmi dobře to ukazuje následující rovnice přeměny podčlověka v nadčlověka:

Pravotočivá svastika na levé straně rovnice vyjadřuje stav podčlověka – energie proudí dolů a ven, zatímco levotočivá svastika na pravé straně rovnice vyjadřuje stav nadčlověka – energie proudí dovnitř a vzhůru.

Být podčlověkem znamená být součástí stáda, lehce manipulovatelnou součástkou v soukolí davu, která nezná svoji pravou identitu a žije jako otrok svých nesplněných přání. Být nadčlověkem znamená stát se nezávislou individualitou vědomou si své vlastní podstaty. Pokud jste spokojeni v tramvaji a chcete zůstat podčlověkem, nedělejte nic a spěte dál. Pokud se chcete stát nadčlověkem, musíte z tramvaje vystoupit. Možná se vám to nepodaří a zase skončíte v depu i když budete pilně cvičit ale za pokus to určitě stojí. Narodit se člověkem je velký dar a je škoda ho promrhat, příště už takové štěstí mít nemusíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *